Podłoża

To szereg efektywnych produktów wspierających rozwój roślin. Są one przeznaczone do zastosowania w domach i ogrodach.

Przenaczenie

Ziemia uniwersalna to wysokogatunkowe podłoże organiczno-mineralne. Jest najlepszym wyborem dla kwiatów, warzyw, ziół, drzew oraz krzewów owocowych i ozdobnych. Sprawdzi się doskonale w uprawach doniczkowych, balkonowych, ogrodowych, inspektach, rabatach, klombach, gazonach oraz do zakładania trawników, sadzenia gniazdowego czy mieszania z innymi podłożami.
To perfekcyjnie skomponowana mieszanka do wszechstronnego zastosowania. Idealnie nadaje się do przesadzania wszystkich roślin nieposiadających szczególnych wymagań glebowych. Jej starannie dobrane właściwości fizyczne i chemiczne zapewnią prawidłowy wzrost roślin. Dodatkowo utrzymuje odpowiednie nawilżenie i wspomaga rozwój systemu korzeniowego.
Ziemia uniwersalna jest bezpieczna dla roślin i ludzi (nie zawiera nasion chwastów i szkodliwych mikroorganizmów).

Sposób użycia

Przed sadzeniem roślin zalecamy podłoże rozluźnić, przewietrzyć i doprowadzić do odpowiedniej wilgotności właściwej dla potrzeb przesadzanej rośliny.
Nawożenie należy rozpocząć po dwóch tygodniach od przesadzenia.

Skład
– torf wysoki

– torf niski

– nawóz wapniowy

– nawóz WE (NPK+mikroelementy)

Przenaczenie

Służy do przykrywania podłoży pod bylinami, krzewami oraz w misach drzew owocowych i ozdobnych, dzięki temu hamuje wzrost chwastów, chroni rośliny przed przemarzaniem, utrzymuje wilgoć w podłożu i podnosi walory estetyczne rabat. Rozmiar od 1 do 20 mm.

Sposób użycia
Skład
Przenaczenie

Jest to gotowe podłoże idealnie nadające się do przesadzania wszystkich roślin, które preferują kwaśną glebę: paproć, rododendron, tuja, jałowiec, świerk, cyprysik, wrzos, wrzosiec, różanecznik, azalia, hortensja, magnolia i wiele innych o podobnych wymaganiach względem podłoża. W skład mieszanki wchodzi torf niski, torf wysoki oraz nawóz z mikroelementami.

Sposób użycia
Skład
Przenaczenie

 Służy do przykrywania podłoży pod bylinami, krzewami oraz w misach drzew owocowych i ozdobnych, dzięki temu hamuje wzrost chwastów, chroni rośliny przed przemarzaniem, utrzymuje wilgoć w podłożu i podnosi walory estetyczne rabat. Rozmiar od 1 do 20 mm.

Sposób użycia
Skład
Przenaczenie

Jest to gotowa mieszanka, w skład której wchodzi: torf wysoki, torf niski, kreda, nawóz NPK oraz mikroelementy. Doskonale sprawdza się jako podłoże do roślin sadzonych w: doniczkach, skrzynkach balkonowych, wiszących koszach i klombach oraz do zakładania trawników, sadzenia gniazdowego i mieszania z innymi podłożami. Ziemia uniwersalna zawiera dawkę startową nawozu, wystarczającą na dwa tygodnie wzrostu roślin. Podłoże posiada lekko kwaśny odczyn.

pH: 5,5-6,5

Sposób użycia
Skład
Przenaczenie

Ziemia do paproci oraz roślin zielonych o podobnych wymaganiach odżywczych.
Gotowe podłoże do sadzenia i przesadzania paproci, yuk, dracen i roślin zielonych o podobnych wymaganiach odżywczych uprawianych w domach i ogrodach. Odpowiednio dobrany skład i nawóz wieloskładnikowy sprzyja wzrostowi rośliny i zapewnia utrzymanie wilgoci.

Sposób użycia

Nawożenie należy rozpocząć najpóźniej w 4 tygodniu od przesadzenia, nawozem zalecanym dla danej rośliny.
Przed sadzeniem roślin zalecamy podłoże rozluźnić i dodatkowo nawilżyć.

Skład

torf wysoki, torf niski, piasek gruboziarnisty, nawóz wapniowy, nawóz WE ( NPK+mikroelementy)
Produkt bezpieczny dla roślin i ludzi (bez nasion chwastów, bez szkodliwych mikroorganizmów).

Przenaczenie

Jest to uniwersalna sprasowana ziemia doniczkowa idealna do przesadzania wszystkich rodzajów kwiatów doniczkowych oraz siania i przesadzania cebulek. W połączeniu z ziemia ogrodową (50-50%) służy również do wyłożenia wokół kwiatów i krzewów. Coco-ziemia posiada naturalne pH (5,4-6,2) i w 100% chroni środowisko. Jest wolna od insektów, pleśni, grzybicy oraz szkodliwych pierwiastków. Uzyskiwana z łupin orzechów kokosowych jest trwałym materiałem organicznym.

pH: 5,4-6,2

Sposób użycia

Włóż brykiet do wiadra i zalej 3 litrami ciepłej wody, następnie odczekaj 15 min.

Skład
Przenaczenie

Specjalne podłoże do surfinii i kwiatów balkonowych zawierające zwiększoną ilość nawozów mineralnych z mikro i makroelementami. Optymalnie dobrane pH powoduje dobre przyswajanie składników odżywczych. Poprzez zastosowanie piasku i gliny jest dobrze napowietrzona, doskonale przyjmuje i przechowuje wilgoć.

Sposób użycia
Skład
Substrat
do ziół
Przenaczenie

Podłoże do uprawy roślin leczniczych i przyprawowych. Wyprodukowane jest z torfu huminowego o grubej frakcji i średniej ziarnistości oraz nawozów organicznych. Wszystkie substancje wykorzystywane do produkcji substratu spełniają wymagania stawiane produkcji ekologicznej i zostały wyprodukowane zgodnie z rozporządzeniem Rady EWG 834/207 oraz 889.2008 I.

Sposób użycia

Rośliny przyprawowe najlepiej rosną w temp. 15-200 C

Skład
Substrat
do kaktusów
Przenaczenie

Wytwarzany zgodnie ze specjalistyczną recepturą z ekologicznie czystego torfu, wyjątkowej gliny i piasku. Jest przeznaczony do sadzenia i pielęgnacji kaktusów (Epiphylium, Schlumbergera, Rhipsalidopsis, Melocactus, Mammiliaria, Notocactus i innych). Frakcja substratu – średnia.

pH: 5,5-6,5

Sposób użycia

Przed sadzeniem roślin substrat należy przewietrzyć i dodatkowo zwilżyć. Podlewać umiarkowanie, jednak wystarczająco, aby zwilżyć korzenie. Kolejny raz podlewać, dopiero gdy grunt całkowicie wyschnie.

Skład
Substrat
do storczyków
Przenaczenie

Podłoże wykonane według austriackiej receptury z wyjątkowo jakościowej kory sosnowej oraz włókien torfowców i perlitu. Charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza.

pH (H2O):  5,5-6,5

Sposób użycia

Przed przesadzeniem roślin substrat należy przewietrzyć i dodatkowo zwilżyć.

Skład
Substrat do
wysiewu nasion
Przenaczenie

Substrat jest przeznaczony do wysiewu, hodowli sadzonek różnych warzyw i kwiatów, oraz do ulepszania gleby w cieplarni.

Frakcja substratu – drobna.

Sposób użycia
Skład

Podstawowym składnikiem jest torf mchowy (Sphagnum) H3-H7, mączka wapienna, nawozy z mikroelementami oraz substancja stymulująca absorbcję wody FIBA ZORB

Skontaktuj się z nami i spraw, by Twój ogród  stał się jeszcze piękniejszy

Adres

ul. Warsztatowa 4
26 – 200 Końskie

Telefon

tel. 41 375 43 60  fax 41 375 43 62

Map