Torfy

Bogata gama naturalnych i ekologicznych podłoży pochodzenia organicznego. Dedykowane dla producentów roślin.

 

Przeznaczenie
Torf kwaśny jest naturalnym, ekologicznym podłożem pochodzenia organicznego, przeznaczonym głównie dla roślin, które do poprawnego wzrostu wymagają kwaśnego podłoża. Otrzymywany jest przez rozdrobnienie torfu wysokiego lub przejściowego. Jest lekki, wolny od pasożytów, grzybów i bakterii chorobotwórczych, zawiera niewiele składników mineralnych. Poprawia strukturę podłoża, spulchnia i napowietrza glebę, dostarcza próchnicę, reguluje stosunki wodne, przywraca równowagę biologiczną. Służy głównie do przygotowywania podłoży w uprawach ogrodniczych oraz szkółkarskich dla roślin, które preferują kwaśną glebę: paproć, rododendron (różanecznik, azalia), borówka amerykańska, korówka kamczacka, thuja, jałowiec, świerk, cyprysik, wrzos, wrzosiec, pieris, hortensja, magnolia i wiele innych o podobnych wymaganiach względem podłoża.  Zaleca się również stosować naturalny torf kwaśny do kompostów ogrodniczych oraz jako dodatek do użyźniania podłoża w ogrodach przydomowych i działkowych, gdyż ma istotny wpływ na wzrost i rozwój roślin ich kwitnienie i owocowanie.
Sposób użycia
Podłoże przed użyciem należy rozluźnić i doprowadzić do odpowiedniej wilgotności właściwej dla potrzeb przesadzanej rośliny.
Skład
Torf kwaśny
Przeznaczenie
Powstaje w procesie odkwaszania (neutralizacji) torfu kwaśnego minerałami odkwaszającymi idealnie służy do sporządzania podłoży w uprawach ogrodniczych z możliwością indywidualnego nawożenia. Nadaje się również do sadzenia drzew i krzewów, zakładania trawników oraz użyźniania ziemi w przydomowych ogródkach i działkach. Poprawia strukturę gleby (spulchnia i napowietrza), dostarcza próchnicy oraz poprawia urodzajność. Stwarza idealne warunki do kiełkowania. Dodatek odkwaszonego torfu wysokiego przywraca w glebie równowagę biologiczną oraz optymalizuje warunki wodno-powietrzna. Jest wolny od patogenów i pasożytów.
Sposób użycia
Podłoże przed użyciem należy rozluźnić i doprowadzić do odpowiedniej wilgotności właściwej dla potrzeb przesadzanej rośliny.
Skład
Torf kwaśny, kreda

Skontaktuj się z nami i spraw, by Twój ogród  stał się jeszcze piękniejszy

Adres

ul. Warsztatowa 4
26 – 200 Końskie

Telefon

tel. 41 375 43 60  fax 41 375 43 62

Map